Blogi1

Oktoober 2021 – Flirtimas 15K ja Enefit Green

Istun rahulikult voodi peal ja leian, et õige aeg on selle kuu blogipostitus valmis kirjutada. Naljakas, kuidas alati tuleb igasuguseid asju ette ja kirjutamine lükkub koguaeg edasi. Praegune aeg näitab, et tegelikult naudin, kui mul on tegevust, sest ega töölt eemalolemine kerge ei ole. 

Järjekordne kuu on möödas  ja Teie ees on oktoobrikuu tähtsamad tegevused:

 • Taastusravikeskus 
 • Istumine sõpradega
 • Suutsin 3km järjest kõndida 
 • Ignitise regulatsioon ja dividendid
 • Enefti Greeni IPO
 • Peaaegu 15K täis 🙂

Panin siia alla ühe loo, mis minu peas ja kõrvaklappides 24/7 kõlanud on.

Kuu alguses pääsesin kaheks nädalaks taastusravikeskusesse. Kuna Eestis on haigeid inimesi palju ja arste ning vajalikke teenusepakkujaid vähe, siis kartsin, et minu taastusravi lükkub veel edasi ja ma ei saa jalgu enne alla, kui teed muutuvad libedaks. Kuigi minu ees oli, arstide sõnul, tervelt “ kaks lehekülge” sarnase vigastusega inimesi, siis pääsesin ikkagi õigel ajal taastusravikeskusesse (nimelt vajas puus veel taastumist ja varem poleks olnud mõistlik minna). 

Kohapeal sain hulgaliselt füsioteraapiat, jõusaali, tegevusteraapiat, psühholoogi teenust, veeprotseduure, massaaži ja venitasin oma jalga ühe masinaga sirgeks. Peale kahte nädalat viskasin kargud nurka ja võtsin 3kg juurde. Täitsa terve mehena muidugi ma sealt ei lahkunud, aga koju jõudes suutsin 3km koeraga jalutamas käia. Kurvaks teeb see, et varem oli see üldiselt minimaalne hommikuring, aga eks tasa ja targu ning varsti juba pikemad ringid temaga.

Teiseks positiivseks uudiseks oli, et minu põlve MRT pilt oli suhteliselt korras ja operatsiooni see ei vaja. 

Taastusravikeskuse suureks boonuseks on ikkagi see, et on võimalik raha kokku hoida. Voodikoha tasu 2 nädala eest on 25 eurot ja kõik muud protseduurid on tasuta (v.a massaaž, mis on päris kallis 20min = 18eur). Massaaž läks mulle kokku maksma 90 eurot, aga tundsin, et see oli väga vajalik, kuna nad on seal spetsialiseerunud just erinevate lihaste lahti masseerimisel ja lihastelt ning sidemetelt pingete vähendamisele . Proovisin ikka seal olles täie raha eest ennast ravida, kuna kodus olles peaks kõige eest enda taskust maksma :I 

Lihtsad näited teenustest, mis muidu maksavad, kuid seal sain tasuta:

 • Füsioteraapia ~45-60eur/50min
 • Psühholoog ~75-90eur/50min
 • Laserravi  – 9eur/kord
 • Veeprotseduurid – tavahindasid ei oska öelda, aga soodsamad ujulad umbes ~10eur/kord

Veab, kui perearsti kaudu saab mingeid teenuseid, kuid üldiselt tuleb sealt jutt, et “aasta lõpp ja rahad on otsas” 🙂  

Kokkuvõtte siit, et haige olemine on kallis lõbu ja kui haige olla, siis pigem aasta alguses.

Lisaks sai käidud ka lõpuks hambaarstil. Nimelt pani abikaasa mulle kahele erinevale hambaarstile konsultatsiooni aja, et saaksime võrrelda pakkumisi. Esimese juures käimine oli muidugi huvitav (tegelikult mainekas kliinik, aga ei hakka praegu kliiniku ega arsti nime avalikustama). Aga mis siis ikkagi juhtus? Nimelt ootasime 30 minutit kokkulepitud ajast kauem, keegi meile pikemaks veninud ooteaega ei põhjendanud. Lõpuks saime arsti kabinetti sisse, misjärel arst vuristas 5 minutiga ette, mis teha tuleb ja mis on umbkaudsed hinnad. Kui midagi küsida julgesime, siis vastas üleolevalt ja pööritas silmi nagu see kõik maksaks 100 eurot, mitte 5000 eurot. Lõpuks esitati selle 5 ebaprofessionaalse minuti eest meile 70-eurone arve. Igatahes abikaasa vihastas peale seda ikka korralikult ja kirjutas esimest korda elus tervisetrend.ee’sse antud arstile ka tagasiside. Aga kui nii mõelda, siis korralik tunnihind tuleb nii, kui 5 minutit = 70eurot 😀 peaks vist ametit vahetama, saaks investeerida ka rohkem :). Aga õnneks järgmisel päeval oli kohe ka teise arsti külastus ja selle konsultatsiooniga jäime väga rahule. Nimelt käisime Maxilla kliinikus, dr. Mõkola juures ja tema jättis väga professionaalse mulje. Seletas rahulikult, näitas pilte ning saime kõikidele enda küsimustele vastused. Tehti ka põhjalik hinnakalkulatsioon, kus olid kõik vajaminevad teenused ja protseduurid lahti kirjutatud ja vastavad hinnad ka juures. Nagu oodata oli, siis läheb kogu kupatus sinna ~6000euro kanti. Pannakse 2 implantaati ja nende külge ehitatakse sild. Tulemus pidi õnneks jääma väga loomulik 🙂 ei jõua ära oodata kui saab jälle normaalselt naeratada ja süüa. Tavaolukorras ei kujuta tegelikult ettegi, milliseid toiduained nt täpsemalt närid esihammastega.

Alates augustist (õnnetuse algusest) on mind väga palju toetanud minu abikaasa, pere ja sõbrad. Kasutasin ära võimalust ja saime sõpradega kokku ühes saunamajas ning pidasime meeleoluka ja arutlusi täis õhtu. Mina jäin õhtuga väga rahule, sest oli näha, et kõik on nelja seina vahel olemisest väsinud ja vajasid natuke tuulutamist. Samas sain hea võimaluse sõpru tänada, et nad mulle suureks toeks olnud on. Respekt. 

Olen alati pannud rõhku kvaliteedile mitte kvantiteedile. Olen sõprade osas väga valiv ja samas ei tunne ka süümekaid, kui mingi sõbraga teed lahku lähevad, sest teised katavad selle tühimiku kohe ära. Pigem vähe häid sõpru, kui palju tuttavaid.

Jälle jahusin nii pikalt, aga nüüd jõuame lõpuks ka investeerimiseni.

 • Balti aktsiad – Müüsin maha oma Tallinki aktsiad ja veel isegi kasumiga (kasum oli muidugi 10euro kandis, aga asi seegi). Näen, et järgmine laine võtab Eestis jälle võimust ja Tallinki taastumine võtab veel aega. 

Raha vabastasin muidugi Enefit Greeni jaoks. Märkisin aktsiaid peaaegu maksimaalselt garanteeritud koguse. Täiesti uskumatu oli, et ma ei teadnud kedagi, kes teaks kedagi, kes ei investeeri Enefit Greeni (olen head sõbrad valinud vist :D). Vanematele külla minnes hakkas isegi isa investeerimisest rääkima ja tundsin, et see on nüüd küll märk ja tuleb maksimaalselt sisse minna. AK-s ju muud ei olnud, kui Enefiti IPO. Natuke küll hirmutab tuleviku regulatsiooni võimalus, mis hirmutas ära Ignitise aktsia ja tõusu ei tule kuidagi. Õnneks oli regulatsioon oodatust leigem ja mõjutab firmat pigem vähe.

Positiivse üllatusena sain Ignitiselt 61eur dividende. Lisaks ostin juurde natuke Merkot. Suhtarvud tunduvad ikka head. Lisaks suudavad nad oma käibe juures üllatavalt kasumlikud olla. Arvestades materjalide hinna tõusu, tööjõu puudust jne. Väikese naljana ostin ka näpuotsaga Coopi. Ost tehtud, tuli kohe ilus -6%. Nii juhtub, kui teed täitsa lambist oste. Turg karistab kohe ära. 😀

 • Change-s muutuseid ei ole. Või tegelikult CNG tokeni väärtus vähenenud peaaegu poole võrra 😀
 • Krüptos muutuseid ei ole. Hinnad tõusevad ja uusi tehinguid hetkel ei tee.
 • Funderbeamis muutuseid ei ole.
 • III sammas – Hakkab juba kipitama, et sinna rohkem raha juurde ei ole lisanud. Turul toimub palju põnevaid asju ja ei raatsi endalt seda närvikõdi vähemaks võtta.

Uskumatuna tundub, et kohe kohe on portfell ületamas 15K piiri. Poleks uskunud, et enne esimest aastat selline saavutus silmapiirini jõuab. Loodame siis, et tuleb ära ka ;).

Hetke väärtus: 14 783.23€

Lõpetuseks jõuame jälle RahaTreeneri filmisoovitusteni. Valitud seriaaliks sai Silicon Valley. Ideaalne kooslus huumorist ja iduettevõtte raskustest. Ise olen kõik hooajad ära vaadanud. Soojalt soovitan 😉

Olge terved ja varsti kohtume!!

[arrow_forms id=’454′]

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga